Модель Dawn у Японії: «світанок» у Країні Висхідного Сонця

Після вельми успішної глобальної онлайн-прем'єри і презентації нового Rolls-Royce Dawn на Міжнародному автосалоні у Франкфурті у 2015 році компанія Rolls-Royce Motor Cars оголосила про початок офіційного прийому замовлень на придбання ультралюксового кабріолета у Японії.

Після захоплених відгуків клієнтів, які мали змогу побачити авто влітку 2015 року на закритій попередній презентації у Токіо, очікується, що Японія стане найбільшим ринком для моделі Dawn в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

 

«Ніч завжди найтемніша перед світанком»

Новий Rolls-Royce Dawn — це стильна і сучасна інтерпретація чотиримісного кабріолету класу «ультралюкс»: рідкісний, вишуканий і найбільш пристосований до сумісного відпочинку. Прообразом цього авто стала відома і рідкісна модель Rolls-Royce Silver Dawn — ім'я, яке було надане лише 28 унікальним кабріолетам в період з 1950 по 1954 рік.

У найважчі часи фраза «ніч завжди найтемніша перед світанком» нагадує промінець надії. Цю ранішню темряву, в якій нам ввижаються фантоми, привиди або примари, і де ховаються наші потаємні тривоги, проганяє бадьорий промінь ранкового сонця. Ми прокидаємося, щоб зустріти світанок, а разом із ним — нескінченні можливості нового дня.

 

Безкомпромісний дизайн для просторого чотиримісного авто

Власні дизайнерські традиції допомогли Rolls-Royce створити автомобіль, який втілює у собі незрівнянну майстерність бренду і філософію невимушеного, проте динамічного керування.

«Ми пишаємося тим, що створюємо висококласні автомобілі, які також надають певний соціальний простір, — коментує головний дизайнер Rolls-Royce, Джайлс Тейлор. — Створювати такий автомобіль, як Dawn, з думкою, що в ньому буде комфортно лише двом дорослим особам, було б злочином. Розпочавши роботу над Dawn, ми не сприймали жодних компромісів і прагнули, щоб подорожувати у комфорті і розкоші могли чотири дорослі людини».

Інженери Rolls-Royce приділили суттєву увагу даху нового авто, який у піднятому положенні забезпечує ідеальну звукоізоляцію, порівняну з моделлю Wraith, і складається трохи більше ніж за 20 секунд на крейсерській швидкості до 50 км/год. Метою роботи над конфігурацією тканинного даху було створення найтихішого кабріолету у світі. Це прагнення до тиші враховувалося на всіх етапах проектування даху і нового автомобіля загалом. Інженери навіть винайшли фразу, яка висловлювала те, чого саме вони прагнули досягти за допомогою механізму даху: «Безшумний балет».

Дах авто, який вирізняється витонченим і чуттєвим дизайном, залишається одним з найбільших серед кабріолетів — за розміром він поступається лише даху моделі Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe.

 

Автомобільна скульптура у русі

У стайні Rolls-Royce новий Dawn стоїть осібно, оскільки він на 80% складається з унікальних кузовних панелей. Надсучасний чотиримісний кабріолет класу «ультралюкс» є результатом еволюції дизайну Rolls-Royce, метою якої було створення автомобілю, який виглядає однаково красиво як з піднятим, так і зі складеним дахом.

Зі складеним дахом чуттєвість Dawn очевидна. Завдяки крутому куту нахилу вітрового скла, елегантній складці, що «пробігає» над задніми крилами, та високій поясній лінії, яка підіймається вздовж профілю, збоку авто виглядає невимушено і динамічно. Поясна лінія, піднімаючись, огинає пасажирські місця ззаду, створюючи відчуття особливого затишку.

Довершують картину задня полиця і центральний тунель, зроблені в кращих сучасних традиціях Rolls-Royce. Фірмові панелі Canadel з відкритими порами обрамовують задні пасажирські місця у формі підкови, а візерунок деревини на центральному тунелі, яку можна підібрати індивідуально, нагадує «водоспад», що «протікає» між задніми сидіннями та «відбивається» на дверних панелях, заохочуючи власника та його пасажирів пірнути всередину.

 

Непомітні технологічні рішення для помітно кращого керування

Разом із беззаперечними вдосконаленнями, внесеними у технологію будування авто з м'яким дахом, у новому Dawn інженери Rolls-Royce використали й інші унікальні технологічні новинки.

Складність під час проектування кабріолету полягає у тому, щоб зберегти високу ступінь жорсткості кузова при крученні, не збільшуючи вагу. Жорсткість при крученні має критично важливе значення для мінімізації характерної вібрації, притаманної більшості кабріолетів, і збереження динамічних характеристик автомобіля.

Нова конфігурація підвіски дозволяє досягнути належної жорсткості кузова і правильного розподілу ваги, забезпечуючи максимальний комфорт і фірмову плавність ходу Rolls-Royce.

Дані, що надаються суттєво оновленою мультимедійно-навігаційною системою, відображаються на новому HD-екрані діагоналлю 10,25" з фірмовим поворотним контролером Spirit of Ecstasy. Контролер Spirit of Ecstasy являє собою сенсорну панель з можливістю написання японських ієрогліфів лише за допомогою пальця.

Нове програмне забезпечення для радара і камери, розташованих в передньому бампері і верхній частині вітрового скла відповідно, забезпечує менший час відгуку системи, в тому числі швидшу підготовку гальм до аварійного тиску. На випадок аварійної ситуації Dawn оснащено системою захисту при перекиданні, яка прихована за задніми підголівниками і розкривається за долі секунди.

В моделі Rolls-Royce Dawn також використовуються найновіші розробки в галузі світлодіодних технологій. Управління світлом значно поліпшене за рахунок спеціальної адаптивної технології.

Крім того, функція автоматичного перемикання дальнього світла фар на ближнє була замінена новою революційною безбліковою технологією. Додаткову безпеку в нічний час забезпечує проекційний дисплей і детектор теплового випромінення.

Звичайно, серцем і душею Dawn, як і будь-якого іншого Rolls-Royce, є класичний 6,6-літровий двигун V12 з подвійним турбонаддуванням. У поєднанні з 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач, яка використовує дані GPS, щоб дозволити автомобілю «бачити» більше, ніж бачить водій, Dawn  гарантує водієві виняткове керування.