Black Badge — це ставлення до життя.

«Black Badge — це ставлення до життя. Це саме та риса Rolls-Royce, що приваблює вільних та зухвалих. Тих, хто ризикує, ламає стереотипи, порушує правила та сміється в обличчя умовностям. Ними рухає невгамовний дух. Вони не сприймають компромісів, і саме вони змінюють світ. В технічному та естетичному сенсі Black Badge — це альтер-его Rolls-Royce:  ще темніший,  зухваліший, впевненіший,  потужніший та більш вимогливий. Побудувавши Black Badge, ми створили найпереконливіший екземпляр у сегменті ультралюксових авто. Це насправді новий етап розвитку нашого великого бренду».

Торстен Мюллер-Отвос, генеральний директор компанії Rolls-Royce Motor Cars

 

Вступ

Сер Малькольм Кемпбелл, Говард Хьюз, Кіт Мун, Ів Сен-Лоран, Мухаммед Алі і, власне, Чарльз Роллс. Молоді люди, які поспішали по-своєму змінити світ силою свого невгамовного духу. Ці руйнівники стереотипів, необмежені суспільними умовностями, випробовували долю, вважаючи, що самовдосконалення є найбільшою силою, та кидали виклик обмеженням, щоб втілити своє особисте бачення. Красиві і зухвалі, вони жили у шаленому темпі, наполегливо працювали і брали від життя все.

Сьогоднішнє покоління молодих, впевнених у собі людей відрізняється такою ж безкомпромісністю та впевненістю у виборі способу життя, як і їх попередники. Вони завжди обирають найменш уторований шлях і живуть неординарно, поринувши у свої прагнення та захоплення, які слугують для них джерелом гострих відчуттів.

Головною розвагою для них є саме життя, і вони проживають його на своїх власних умовах.

І наприкінці дня, коли битва виграна, рішучі та впевнені люди занурюються у ніч. Вони йдуть слідом за нею і приймають все, що вона може запропонувати, як справедливу винагороду.

Ці цілеспрямовані люди вибагливо ставляться як до свого способу життя, так і до своїх життєвих прагнень, тому вони вимагають, щоб будь-який символ їхнього життя був наповнений суттєвим змістом. Все частіше, ці люди бажають продемонструвати свій успіх за рахунок поєднання своїх життєвих досягнень і обраних ними брендів.

В останні роки багато з них, як і їх знамениті попередники у минулому, спрямували свої погляди у бік відродженого бренду Rolls-Royce Motor Cars, що якнайкраще втілює їх винятковий спосіб життя.

Вони завжди розширювали межі можливого, і вимагають того ж від Rolls-Royce Motor Cars. Сповнені захвату від безмежних можливостей, що їх пропонує індивідуальний підхід компанії, вони звернулися до відомого автовиробника із проханням «створити Rolls-Royce, не схожий на інших: Rolls-Royce, який не лише втілює наші почуття, але й фундаментально відрізняється від інших, як ми самі».

І компанія Rolls-Royce Motor Cars, яка завжди готова прискіпливо виконати будь-яке індивідуальне замовлення клієнта, в черговий раз підтвердила свій статус лідера у сегменті ультралюксових авто. Rolls-Royce змінив зовнішність легендарних представників свого бренду, щоб дістатися темнішої сторони його характеру, яка більше підходить для цієї породи успішних людей.

Результатом цих перетворень став Black Badge.

 

Альтер-его для нового покоління покупців

Rolls-Royce Black Badge звертається до темнішого, зухвалішого, впевненішого та більш вимогливого смаку цих клієнтів. По-справжньому індивідуальний підхід до замовлення і взаємодія бренду та клієнта суттєво вплинули на зовнішній вигляд і характер автомобілів Rolls-Royce Ghost і Wraith. Результатом цього стали моделі Ghost Black Badge та Wraith Black Badge.

«Сьогодні я хочу оголосити, що компанія Rolls-Royce Motor Cars на постійній основі створюватиме серію індивідуальних автомобілів для молодих, вмотивованих, успішних людей, яким потрібен зухвалий і сміливий  символ, щоб підкреслити свій спосіб життя, — заявив генеральний директор Rolls-Royce Motor Cars Торстен Мюллер-Отвос. — Безпрецедентне співробітництво з нашими новими клієнтами дозволило Rolls-Royce створити Black Badge — квінтесенцію справжньої розкоші та сучасних технологій. В технічному та естетичному сенсі Black Badge — це альтер-его моделей Rolls-Royce Wraith і Ghost: темніший, зухваліший, впевненіший, потужніший та більш вимогливий. Побудувавши Black Badge, ми створили найпереконливіший екземпляр у сегменті люксових авто. Це насправді новий етап розвитку нашого великого бренду».

«Створюючи Black Badge, ми усвідомлювали, що маємо задовольнити цілий ряд вимог наших нових клієнтів, — зазначив головний дизайнер Rolls-Royce Motor Cars Джайлс Тейлор. — Разом із нестандартним зовнішнім виглядом вони також вимагали, щоб його основою була автентична технологія Rolls-Royce. В результаті, дух Black Badge проявляється завдяки ретельно продуманим елементам дизайну, які разом створюють традиційне відчуття розкоші, але у темніших тонах. Для того щоб задовольнити смаки наших клієнтів, які звикли швидко і зухвало реагувати на життєві виклики, ми поєднали нові матеріали і відтінки».

Взявши цей маніфест у якості відправної точки, дизайнери, інженери і майстри Rolls-Royce почали перетворювати Ghost і Wraith таким чином, щоб ці моделі дещо відрізнялися одна від одної. Їх намір полягав у тому, щоб створити темніші, зухваліші та більш рішучі альтер-его, Black Badge, які відрізняються одне від одного так само, як і від своїх найближчих родичів. Що в результаті? Дві машини, які, на перший погляд, мають яскраво виражені спільні риси, що натякають на їх характер. Але за їхньою зовнішністю ховаються два зовсім різних нічних звіра.

 

Перетворення легенди

Вертикальна решітка радіатора Pantheon, знаменитий логотип у вигляді подвійної літери «R» і  статуетка Spirit of Ecstasy є втіленням бренду Rolls-Royce. Проте, ці заповітні символи марки і раніше були готові до змін за відповідних обставин.

Наприклад, у 1933 році Генрі Ройс зробив те, що вже тоді вказувало на дійсно індивідуальний підхід компанії: він змінив кольорову схему подвійних літер «R» з традиційної «червоне на сріблі» на «чорний на сріблі», щоб вона не дисонувала з кольором, який важливі клієнти, включаючи тодішнього принца Уельського, могли обирати самостійно.

За ці роки статуетка Spirit of Ecstasy також зазнала певних змін як у конструкції, так і у використаних матеріалах. Вона була великою і стояла у весь зріст, а також стояла на колінах, нахилившись вперед, символізуючи надзвичайну потужність; вона виготовлялася з золота, срібла, кришталю і нержавіючої сталі, а також була прикрашена коштовностями, оздоблена підсвіткою і підставкою.

Сьогодні статуетка Spirit of Ecstasy та подвійна літера «R» знову мають задати відповідний тон, коли Rolls-Royce переходить в альтернативну реальність Black Badge. На початковому етапі моделі Ghost Black Badge і Wraith Black Badge зазнають досить схожих перетворень.

Перетворення починається з «Летючої леді», яка збереже свій дизайн та матеріал, проте змінить колір, щоб відобразити темну сторону власника авто. Вона перетвориться на чорну глянцеву спокусницю, яка гордо мчить крізь нічний міський пейзаж. Перетворення торкнеться й інших легендарних символів моделей Ghost Black Badge та Wraith Black Badge. Кольори подвійних літер «R» спереду, ззаду і по боках кожного автомобіля Black Badge поміняються місцями, висунувши срібло на передній план, в той час як хромовані поверхні, такі як обрамлення решітки радіатора, покриття кришки багажника, нижнього повітрозабирача і вихлопних труб, потемніють.

Потужність Black Badge передається до поверхні через нові комбіновані колісні диски з вуглеволокна і легкого сплаву, які є унікальними в кожній замовленій моделі Ghost Black Badge і Wraith Black Badge. Нові диски, розробка яких зайняла у Rolls-Royce чотири роки, складаються з 22 шарів вуглецевого волокна, прокладених вздовж трьох осей і складених вдвічі на зовнішніх краях обода колеса, щоб забезпечити 44 шари міцності. Додаткову міцність надає кована за тривимірною технологією маточина з авіаційного алюмінію, яка поєднана з ободом за допомогою кріплень з титану, що використовується у аерокосмічній галузі.

У моделях Black Badge чорний колір отримує якісно нову виразність. Декілька шарів фарби і лаку, які застосовуються для створення спеціального кольору Black Badge Black, багаторазово поліруються вручну — це найвимогливіший процес, що коли-небудь застосовувався для однотонного фарбування кузова. Результатом є найглибший, найтемніший і найнасиченіший чорний колір, що коли-небудь з'являвся на кузові серійного автомобіля.

Однак, завдяки індивідуальному підходові Rolls-Royce, клієнти, звичайно, матимуть можливість обрати будь-який колір кузова та шкіри у салоні для свого Ghost Black Badge або Wraith Black Badge.

 

Салон Black Badge: розкішні матеріали, надсучасні аерокосмічні технології та символи безмежних можливостей

У салоні Black Badge можливості стають насправді безмежними, оскільки в ньому Ви відчуєте «темну» сторону справжньої розкоші, створену за допомогою сучасних матеріалів і та аерокосмічного досвіду Rolls-Royce.

Центральне місце в салоні Black Badge займає композитне покриття з вуглеволокна, армованого авіаційним алюмінієм, — матеріал, який часто можна побачити на обшивці літаків «стелс». У Гудвуді цей футуристичний матеріал дещо доопрацювали, щоб створити з нього найсучасніше ультралюксове оздоблення в світі.

Для створення цього вражаючого та інноваційного матеріалу нитки авіаційного алюмінію діаметром лише 0,014 мм спочатку ретельно сплітаються, а потім зв'язуються вуглецевим волокном. Потім на матеріал наносять шість шарів лаку і залишають для затвердіння протягом 72 годин, після чого його полірують вручну до дзеркального блиску.

Разом із використанням цього розкішного матеріалу вентиляційні отвори на приладовій панелі і в задній частині автомобілів Black Badge були затемнені шляхом вакуумного напилення. Цей метод покриття поверхонь є одним з небагатьох способів фарбування металу, який гарантує, що з часом деталі не будуть знебарвлюватися чи тьмяніти через багаторазове використання.

У приладовій панелі автомобіля встановлено новий годинник Black Badge з помаранчевими стрілками і циферблатом, прикрашеним емблемою Unlimited у вигляді символу нескінченності. Раніше ця емблема з'являлася в знаменитому Phantom Drophead Waterspeed, створеному в 2014 році на честь світового рекордсмена зі швидкості сера Малькольма Кемпбелла. Як і сер Кемпбелл, власники Black Badge вважають, що існуючі обмеження потрібно або долати, або ігнорувати. Саме цю рису підкреслює емблема Unlimited.

Емблема Unlimited у вигляді символу нескінченності також вишита на оббивці салону Black Badge, в якій чорна шкіра контрастує з яскравими відтінками Tailored Purple у Ghost Black Badge та Cobalto Blue у Wraith Black Badge, створюючи зухвалу і чуттєву атмосферу.

Що на завершення? Чорне оздоблення стелі в стилі «зоряне небо» наповнює салон м'яким світлом, яке, відбиваючись від полірованої приладової панелі, довершує нічну атмосферу.

 

Інженерні рішення і технологічні вдосконалення Rolls-Royce: справжня суть Black Badge, яка завжди відрізняється

Автомобілі, які втілюють дух Black Badge, суттєво відрізняються від будь-якої попередньої моделі Rolls-Royce.

Модель Ghost, яка з'явилася у 2009 році і була оновлена у 2014-му, — це найсучасніша інтерпретація «лімузину» Rolls-Royce для заможних і успішних ділових людей, які цінують не тільки комфорт на пасажирському сидінні, а й задоволення від керування. У свою чергу представлена у 2013 році модель Wraith — це справжній «гран-туризмо», який можна сміливо назвати автомобілем для водія.

Як «вселити» в ці два чудових автомобіля неповторний дух Black Badge і при цьому зберегти їх первісну сутність?

«Black Badge став справжнім викликом для інженерів Rolls-Royce.

Ми повинні були переосмислити автомобілі, що вже стали легендарними і були визнані кращими в світі, — розповідає технічний директор Rolls-Royce Motor Cars Філіп Коен. — Протягом вже 112 років інженерна досконалість і технологічна перевага є ключовими складовими бренду Rolls-Royce. І серія Black Badge не є виключенням. Більше того, вона успішно продовжує цю традицію. Нам було важливо, щоб привабливий, багатообіцяючий зовнішній вигляд Black Badge Ghost і Black Badge Wraith був підкріплений неперевершеними технічними рішеннями. Кожній з двох моделей потрібен був свій індивідуальний характер, але при цьому відмінність Black Badge від прообразів мала бути ненав'язливою, проте відчутною: інше, більш хвилююче враження від керування, але у класичному стилі, притаманному Rolls-Royce».

При створенні моделі Ghost Black Badge важливо було забезпечити комфорт пасажирів на задньому сидінні, але при цьому зберегти фірмову плавність ходу і легендарне відчуття польоту, які гарантує Rolls-Royce. Для того щоб зробити Ghost Black Badge дещо агресивнішим, інженери Rolls-Royce скористалися майже безмежними можливостями 12-клапанного двигуна об'ємом 6,6 літра. За допомогою тонкого налаштування двигуна потужність автомобіля було підвищено на 40 к.с. (30 кВт) до 603 к.с. (450 кВт), а крутний момент — на 60 Нм до 840 Нм. У свою чергу восьмиступінчаста автоматична коробка передач була доопрацьована, щоб домогтися інтенсивнішого розгону.

Завдяки технології Intuitive Throttle Response інтелектуальна електроніка підвищує точність відгуку трансмісії на дії водія. Якщо дросельна заслінка відкрита більше ніж на 25%, трансмісія змінює свою «поведінку», і передачі починають перемикатися вгору на 200-500 об/хв пізніше. Крім того, навантаження на дросельну заслінку для перемикання на нижчу передачу було знижено на 20%, завдяки чому Ghost Black Badge швидше реагує на натиснення педалі газу. Під час гальмування трансмісія також швидше перемикається вниз, роблячи динамічне водіння безпечнішим завдяки додатковому гальмуванню двигуном.

За рахунок змін у конструкції підвіски і кермового управління, включаючи нові кермові вали, Ghost Black Badge зберігає фірмову плавність ходу, надаючи трішки більше уваги водієві.

Wraith Black Badge — це зовсім інша справа.

Маючи 623 к.с. (465 кВт) під капотом, модель Wraith є найпотужнішим автомобілем Rolls-Royce, який традиційно дарує найяскравіші відчуття саме від керування. Однак, усвідомлюючи бунтівний дух своїх нових клієнтів і їх прагнення кидати виклик обмеженням, інженери Rolls-Royce доклали максимум зусиль, щоб надати цьому легендарному купе відчутно зухваліший характер.

Поєднавши і без того вражаючу потужність зі збільшеним на 70 Нм крутним моментом, якісно новими налаштуваннями пневмопідвіски, новими кермовими валами і поліпшеною восьмиступінчастою автоматичною трансмісією, майстри Rolls-Royce зробили Wraith ще більш маневреним і динамічним, не порушивши класичної плавності ходу Rolls-Royce.

Як і у Ghost Black Badge, оновлена восьмиступінчаста автоматична коробка передач забезпечує Wraith Black Badge швидший розгін.

Так само Black Badge Wraith оснащено технологією Intuitive Throttle Response. Якщо дросельна заслінка відкрита більше ніж на 25%, трансмісія починає перемикатися вгору на 300-500 об/хв пізніше, залежно від передачі. Якщо ж заслінка відкрита на 80-100%, передачі не перемикаються вгору, доки двигун не розкрутиться до максимальних 6 000 обертів. Це робить відгук автомобіля на натиснення педалі газу більш гострим, а двигун може частіше працювати на піковій потужності, даруючи водієві яскраві емоції від керування. Крім того, якщо дросельна заслінка відкрита на 70-80%, електроніка віддає трансмісії команду швидше перемикати передачі.

Під час уповільнення або гальмування трансмісія також швидше перемикається вниз, роблячи динамічне керування безпечнішим завдяки додатковому гальмуванню двигуном.

В результаті управління стає гострішим і точнішим, зворотний зв'язок на кермі — чіткішим, а проходження поворотів — плавнішим. Чутливість керма коригується залежно від швидкості, надаючи водієві почуття впевненості і безпеки навіть на високих швидкостях.